Forma verbau   
 graar
Ei vèrb modèl
aranéscatalanespanhòufrancés

Infinitiu
Simple: graar
Compausat: auer graat
Gerondiu
en graar  ||  en tot graar  ||  graant
Participi passat
graat, graada; graadi o graats, graades
Indicatiu
Present
  graï
graes
grae
graam
graatz
graen












   
Passat compausat






è
as
a
auem
auetz
auen
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Imperfecte
  graaua
graaues
graaue
graàuem
graàuetz
graauen
 o graava
 o graaves
 o graave
 o graàvem
 o graàvetz
 o graaven






   
Plus-que-perfècte






auia
auies
auie
auíem
auíetz
auien
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Preterit
  graè
graès
graèc
graèrem
graèretz
graèren

 o graères










   
Preterit anterior






auí
auís
auec
auérem
auéretz
auren
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Futur
  graarè
graaràs
graarà
graaram
graaratz
graaràn






     
Futur anterior






aurè
auràs
aurà
aurem
auretz
auràn
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Condicionau
Present
  graaria
graaries
graarie
graaríem
graaríetz
graarien






Passat






auria
auries
aurie
auríem
auríetz
aurien
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Subjontiu
Present
  graa
graes
grae
graem
graetz
graen






Passat






aja
ages
age
ajam
ajatz
agen
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Imperfecte
  graèssa
graèsses
graèsse
graèssem
graèssetz
graèssen






Plus-que-perfècte






auessa
auesses
auesse
auéssem
auéssetz
auessen
graat
graat
graat
graat
graat
graat
 
Imperatiu






graa
grae
graem
graatz
graen











 
 
verbscatalans@gmail.com